Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Farm 3092749_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
24. apríla 2018 15:04 Agro od SITASITA

Poľnohospodári podporujú spojenie občianskych iniciatív a pridávajú sa k nim

Vzniknúť by mala neformálna Iniciatíva poľnohospodárov. Tá chce predstaviť ministerke pôdohospodárstva na stretnutí v Košiciach vo štvrtok 26. apríla znenie takzvanej Košickej výzvy.

Poľnohospodári z regiónov a oblastí východ, Spiš, Orava, Horehronie, Považie, Rajec, Záhorie, západ, juh a stred Slovenska sa spolu s desiatkami organizácií pôsobiacich v oblasti pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na svojom celoslovenskom stretnutí dohodli, že vytvoria neformálnu Iniciatívu poľnohospodárov. Informovala o tom prezidentka Vidieckej platformy Lucia Gallová.

Pripravujú predstavenie Košickej výzvy

Ako priblížila, v rámci Iniciatívy poľnohospodárov predstavia ministerke pôdohospodárstva na stretnutí v Košiciach vo štvrtok 26. apríla znenie takzvanej Košickej výzvy, ktorej súčasťou sú aj požiadavky a návrhy na systémové zmeny v oblasti pôdohospodárstva, najmä v oblastiach pôdy, aktuálnych škandálov a dotačných mechanizmov. „Iniciatíva poľnohospodárov zároveň podporuje vyhlásenie spojenej iniciatívy Chceme vidieť zmenu politickej kultúry a pripája sa k podpísaným občianskym iniciatívam,“ uzavrela Gallová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies