Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná | Foto: SITA/Diana
6. marca 2018 17:56 Agro od SITASITA

Matečná podáva na Nicholsonovú trestné oznámenie

Vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná tak reagovala na vyjadrenia podpredsedníčky NR SR za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá informovala o Matečnej v spojitosti s Talianmi na východe Slovenska.

Vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná v reakcii na utorňajšiu tlačovú besedu podpredsedníčky NR SR za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej uviedla, že podáva na ňu trestné oznámenie za uvádzanie klamlivých a diskreditujúcich vyjadrení v spojitosti s Talianmi pôsobiacimi na východe Slovenska. Zároveň prehlásila, že nerozmýšľa o demisii. Dodala, že listy, ktoré jej boli adresované počas jej pôsobenia na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF), riešilo právne oddelenie, ktoré konštatovalo, že na vypovedanie zmluvy nie je dôvod.

„Včera som vyvrátila klamstvá pani Nicholsonovej a musím povedať, že som ju ľudsky požiadala o ospravedlnenie. Pani Nicholsonová sa dnes neospravedlnila, naopak prišla s ďalšími klamstvami a nekompetentnými vyjadreniami, ktoré diskriminujú mňa, moju rodinu a stranu SNS. Preto podám na ňu trestné oznámenie,“ povedala v utorok Gabriela Matečná. Podľa bývalej riaditeľky SPF a súčasnej ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej SPF nemôže „vypovedať zmluvu len tak, ako sa mu zachce“. „Pod mojím vedením, ak sa išla vypovedať akákoľvek nájomná zmluva, vždy som žiadala písomné stanovisko svojho právneho odboru. SPF nesupluje políciu, vyšetrovateľov, prokuratúru ani sudcov,“ pokračovala Matečná.

Matečná reagovala aj na listy

Ministerka pôdohospodárstva v reakcii na zaslané listy, o ktorých v utorok informovali na tlačovej besede Nicholsonová a predseda SaS Richard Sulík, uviedla, že v čase, keď šéfovala SPF, ich riešilo právne oddelenie. Zároveň dodala, že ak právne oddelenie dá stanovisko, že nie je dôvod zmluvu vypovedať, každý generálny riaditeľ vrátane nej postupuje týmto spôsobom. Na záver tlačového brífingu, ktorý sa konal v nemocnici v Poprade, kde je v súčasnosti hospitalizovaný jej otec pre kolaps, Gabriela Matečná uviedla, že nemôže ustupovať ľuďom, ktorí ju špinia. Preto nerozmýšľa nad demisiou.

Lucia Ďuriš Nicholsonová v utorok spoločne s Richardom Sulíkom na tlačovom brífingu uviedla, že Matečná klame, keď tvrdí, že o Talianoch na východe Slovenska nevedela. Dokazovať to majú spomínané listy o podozrivej činnosti na východe Slovenska v oblasti pozemkov zaslané na riaditeľstvo Slovenského pozemkového fondu (SPF) v roku 2012, kedy bola Gabriela Matečná riaditeľkou SPF. Podľa SaS Gabriela Matečná ako šéfka SPF podpísala zmluvu a dva dodatky na 400 hektárov pôdy na východnom Slovensku firme prepojenej na taliansky gang.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies