Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA - AP Photo/Gene J. Puskar
16. februára 2018 14:38 Firmy od SITASITA

Zisk firmy Kraft Heinz nenaplnil očakávania

Americká potravinárska spoločnosť v štvrtom kvartáli dosiahla zisk 8 mld. USD a upravený zisk 90 centov na akciu, trh očakával upravený zisk 96 centov na akciu.

Americký potravinársky gigant Kraft Heinz Co. v záverečnom kvartáli minulého roka dosiahol zisk v objeme 8 mld. USD. Zisk firmy na akciu bol v sume 6,52 USD a po úprave o jednorazové položky 90 centov na akciu. Upravený zisk na akciu nenaplnil očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume spoločnosti Zacks Investment Research totiž odhadovali, že bude vo výške 96 centov na akciu.

Zisk 11 miliárd USD

Potravinársky gigant za október až december vykázal tržby na úrovni 6,88 mld. USD, čím tiež nenaplnil očakávania trhu. Za celý minulý rok potravinárska spoločnosť dosiahla zisk v objeme 11 mld. USD, čiže 8,95 USD na akciu. Vlaňajšie tržby firmy Kraft Heinz boli vo výške 26,23 mld. USD.

(1 EUR = 1,2493 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies