Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Carlsberg
Foto: SITA / AP
7. februára 2018 12:03 Firmy od SITASITA

Zisk Carlsbergu vlani klesol v dôsledku menšieho predaja v Rusku

Čistý zisk dánskeho výrobcu piva za rok 2017 oslabil na 1,26 mld. dánskych korún z úrovne 4,49 mld. DKK v predošlom roku.

Zisk a tržby dánskej pivovarníckej spoločnosti Carlsberg v minulom roku klesli. Čiastočným dôvodom bol slabý výkon v Rusku, ktoré zákonom obmedzilo maximálnu veľkosť plastových fliaš. Rusko je pritom pre Carlsberg kľúčovým trhom.

Spoločnosť v stredu informovala, že jej čistý zisk za rok 2017 oslabil na 1,26 mld. dánskych korún (DKK) z úrovne 4,49 mld. DKK v predchádzajúcom roku. Tržby firmy klesli na 61,8 mld. DKK zo sumy 62,6 mld. DKK.

Výrobca piva uviedol, že objem predaja v Rusku, kde dosahuje pätinu svojich tržieb, klesol o 14 percent. Trhový podiel Carlsbergu v Rusku sa znížil na 31,9 percenta z úrovne 34,6 percenta.

Generálny riaditeľ firmy Cees ‚t Hart však konštatoval, že Carlsberg dosiahol „v roku 2017 silné výsledky, ktoré podporila disciplinovaná realizácia programu efektívnosti“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies