Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bank note 209104_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
4. decembra 2018 16:00 Legislatíva od SITASITA

Výška výnosu z odvodu obchodných reťazcov by sa po zmenách výrazne znížila

V prípade schválenia navrhovaných zmien v zákone o osobitnom odvode obchodných reťazcov bude čistý výnos z odvodu podľa Radovana Baláža z SNS menej ako 50 mil. eur.

Poslanec NR SR za SNS Radovan Baláž predložil v utorok pozmeňujúci a doplňujúci návrh k vládnemu návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2019. Poslanec Baláž požaduje v rámci rozpočtových výdavkov kapitoly Všeobecná pokladničná správa v roku 2019 v prípade potreby vyčleniť finančné prostriedky v sume do 50 mil. eur na krytie výdavkov kapitoly Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Tento návrh totiž počíta s úpravou poslaneckého návrhu zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov z dielne SNS, ktorého výsledkom bude čistý výnos z odvodu nižší ako 50 mil. eur.

Odôvodnenie návrhu

„Navrhuje sa vyčleniť finančné prostriedky v sume 50 mil. eur v závislosti od prípadných zmien v návrhu skupiny poslancov NR SR na vydanie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov, ktorých výsledkom bude čistý výnos z odvodu nižší ako 50 mil. eur. Cieľom návrhu uznesenia je, aby rozpočet Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR mal v tomto prípade na podporu v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva finančné prostriedky vo výške 50 mil. eur,“ odôvodnil pozmeňujúci návrh jeho predkladateľ Radovan Baláž.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies