Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná Foto: SITA/Branislav Bibel
23. mája 2018 23:41 Agro od SITASITA

Vláda vyslovila nesúhlas s odvolaním ministerky Matečnej

O zotrvaní ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej vo funkcii sa bude rozhodovať na štvrtkovej mimoriadnej parlamentnej schôdzi.

Vláda vyslovila v stredu na svojom rokovaní nesúhlasné stanovisko k návrhu skupiny opozičných poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery podpredsedníčke vlády a ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriele Matečnej. Opoziční poslanci ministerke vyčítajú najmä pochybné prerozdeľovanie finančných prostriedkov v agrosektore a zlyhania vo funkcii ministerky, či ešte predtým v pozícii generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu.

„Ministerka Matečná je strojcom aj vykonávateľom všetkého, čo viedlo a vedie k takej kríze v agrorezorte, aká tu ešte nebola. Konkrétne tým, že sa na podvodoch a iných podozrivých činoch spolupodieľala ako šéfka Slovenského pozemkového fondu a tým, že systém, ktorý podvody umožňuje, vytvára a podporuje ako ministerka,“ uviedli v spoločnom stanovisku opoziční poslanci.

Mimoriadna schôdza už vo štvrtok

Opozícia v návrhu na vyslovenie nedôvery, ktorý podpísalo 44 poslancov, uviedla, že ministerka Gabriela Matečná zaviedla nekalé praktiky do prerozdeľovania finančných prostriedkov pre SR v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, zaviedla podvodné praktiky ešte ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu, podporuje oligarchov a ohrozuje budúce zdroje Slovenskej republiky na regionálny rozvoj. Skupina opozičných poslancov NR SR predložila návrh predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi 17. mája. Na základe predloženého návrhu zvolal Andrej Danko na štvrtok 24. mája mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, ktorá má návrh prerokovať.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies