Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cheese 2217642_1280.jpg
Ilustračné foto: Pixabay.com
13. apríla 2018 9:05 Naše potraviny od SITASITA

V Senici otvorili syráreň, zamestná 40 pracovníkov

Denne by mala produkovať 10 ton syrov.

V Senici pribudla nová výrobňa syrov spoločnosti Agro Tami. Okrem syrov camembert bude vyrábať aj tvrdé a parené syry a bryndzu. V novej prevádzke by pri plnej vyťaženosti malo byť zamestnaných 40 zamestnancov a produkovať by mala denne 10 ton syrov. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v tlačovej správe.

„Teším sa z každej novej prevádzky slovenského pôvodu a s radosťou vítam otvorenie novej syrárne Agro Tami. Ide o čisto slovenskú spoločnosť so slovenským kapitálom, ktorá dodáva potravinárskemu sektoru pridanú hodnotu. Už vyše polstoročie je spätá práve s mliekarenským sektorom. Nová senická syráreň je unikátna moderná prevádzka, ktorá sa môže okrem iného pochváliť aj automatizovanou formovacou linkou na syr s bielou plesňou, čo je vôbec slovenský unikát,“ uviedla pri otvorení vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

V syrárni je použitá špecializovaná klimatizácia, keďže syry camembert zrejú osem dní. „Každá jednotka klimatizácie je samostatná, syry potrebujú rôznu vlhkosť vzduchu, inú teplotu a rozličné klimatické podmienky počas zrenia,“ vysvetlil majiteľ spoločnosti Agro Tami Mikuláš Bobák. Spoločnosť denne spracuje približne 600 tisíc litrov kravského mlieka a časť z tejto produkcie potom spracúva na syry. „Máme záujem dodávať mliečnym výrobkom pridanú hodnotu, aby sme sa vedeli na trhu lepšie presadiť,“ povedal predseda predstavenstva Peter Schultz.

Pre Matečnú je prioritou rozvoj slovenského potravinárstva

„Oceňujem postoj majiteľov Agro Tami, ktorí sami zdôrazňujú, že kúpou slovenských mliečnych výrobkov zákazník podporuje slovenské farmy produkujúce kvalitné kravské mlieko, ako i ľudí pracujúcich v slovenskom poľnohospodárstve. Je to politika, ktorú sa od svojho nástupu snažím raziť. Lebo len tak, že budeme podporovať kvalitné slovenské potraviny, podporíme nielen potravinársky, ale aj poľnohospodársky sektor, ovplyvňujúci ráz celej našej krajiny,“ uzavrela ministerka Matečná.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies