Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Traktorfarma.jpg
Pixabay.com
15. novembra 2016 10:42 Firmy od vPotravinarstve.skSITA

Štatistický úrad zbiera informácie o farmách

Štatistický úrad SR (ŠÚ) začína štrukturálne zisťovanie fariem za rok 2016.

Cieľom zisťovania je zabezpečiť informácie pre vytvorenie jednotného rámca na tvorbu porovnateľnej štatistiky v rámci Európskej únie (EÚ), ktorá sa týka štruktúry poľnohospodárskych podnikov a metód poľnohospodárskej výroby. Informoval o tom hovorca ŠÚ SR Marián Jánošík.

Oslovia aj firmy spĺňajúce minimálne kritériá farmy

ŠÚ SR osloví právnické aj fyzické osoby, ktoré spĺňajú prahové hodnoty stanovené v definícii farmy.

Ako ďalej Jánošík uviedol, spravodajské jednotky ŠÚ kontaktuje elektronicky alebo písomne, pričom dostanú všetky potrebné informácie, aby si v požadovanom termíne do 10. decembra tohto roka mohli splniť spravodajskú povinnosť.

Štrukturálne zisťovanie fariem sa uskutočňuje každé tri roky v súlade s právnymi predpismi EÚ na rovnakom metodickom základe pre všetky členské štáty EÚ, uzavrel Jánošík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies