Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda SPPK Emil Macho Foto: SITA/Martin Havran
12. augusta 2018 18:07 Firmy od SITASITA

SPPK obnoví členstvo v COPA – COGECA

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora od členstva v lobistickom združením poľnohospodárov EÚ COPA-COGECA očakáva najmä prístup k informáciám o pripravovanej Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) bude opäť oficiálnym členom najväčšieho a najvplyvnejšieho lobistického združenia poľnohospodárov na úrovni Európskej únie COPA – COGECA. Členstvo v tejto medzinárodnej organizácii zaručí SPPK opätovný prístup k informáciám týkajúcim sa napríklad aj pripravovanej Spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020.

Obnovenie členstva v COPA – COGECA podľa hovorkyne komory Jany Holéciovej oficiálne oznámia na stretnutí generálneho sekretára COPA – COGECA Pekku Pesonena a predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emila Macha, ktoré sa uskutoční 4. a 5. septembra 2018 v Bruseli.

SPPK vníma opätovné nadobudnutie členstva v COPA – COGECA ako pozitívnu správu, ktorá prichádza v časoch, keď neúčasť na tvorbe zásadných európskych predpisov môže mať negatívny dopad na všetkých poľnohospodárov a potravinárov pôsobiacich na Slovensku.

„Vďaka finančnej podpore Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR získa naša samospráva nové možnosti, ako ovplyvňovať Spoločnú poľnohospodársku politiku, ako sa vyjadrovať k viacročnému finančnému rámcu Európskej komisie a ďalším zásadným európskym legislatívnym predpisom, ktoré majú priamy dopad na slovenský agropotravinársky sektor. Zastúpenie slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych lobistov priamo z praxe v takýchto významných medzinárodných inštitúciách je dnes už kľúčové,“ povedal predseda SPPK Emil Macho.

O COPA-COGECA

COPA-COGECA je najväčším a najvplyvnejším lobistickými združením poľnohospodárov na úrovni EÚ, reprezentuje 15 miliónov ľudí pracujúcich v európskom poľnohospodárstve a zastrešuje vyše 60 organizácií zo všetkých členských štátov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies