Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Glass 1587258_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
10. mája 2018 11:01 Firmy od SITASITA

Spoločnosť Rajo napadne rozhodnutie PMÚ na súde

Spoločnosť Rajo sa proti rozhodnutiu protimonopolného úradu bráni tvrdením, že konanie výrobcu mliečnych výrobkov bolo vždy zodpovedné voči zákazníkom aj voči zákonom.

Spoločnosť Rajo napadne rozhodnutie Protimonopolného úradu SR (PMÚ) o uložení pokuty na súde. Informovala o tom spoločnosť v reakcii na rozhodnutie Rady PMÚ o potvrdení prvostupňového rozhodnutia PMÚ, ktorým uložil pokuty spoločnosti Rajo a jej odberateľom. Výrobca mliečnych výrobkov vníma podľa zverejneného stanoviska konanie PMÚ SR ako silno tendenčné, vychádzajúce z vykonštruovaných podozrení.

„Tak ako v minulosti, tak aj dnes vnímame konanie a rozhodnutie protimonopolného úradu ako silno tendenčné, vychádzajúce z umelo navodených, vykonštruovaných podozrení. Protimonopolnému úradu SR sme jasne preukázali, že naše konanie bolo vždy zodpovedné tak voči zákazníkom, ako aj voči zákonom. Zároveň sme presvedčení, že kontroverzné rozhodnutie PMÚ SR jednoznačne zvráti rozhodnutie nezávislého súdu, na ktorý sa obrátime,“ uviedla spoločnosť Rajo v stanovisku.

Pokuty v hodnote viac ako 10 miliónov eur

Rada Protimonopolného úradu SR potvrdila prvostupňové rozhodnutie PMÚ SR, ktorým úrad uložil pokuty spoločnosti Rajo a jej odberateľom – obchodným reťazcom CBA Slovakia, COOPJednota Slovensko, Diligentia R.C, Kaufland, Terno Group, Billa, Retail Value Stores a Tesco Stores. Celková výška uložených pokút dosahuje zhruba 10,27 milióna eur. Podľa PMÚ sa v čase od 28. mája 2009 do 28. februára 2014 spomínané firmy dopustili protisúťažného správania vo forme vertikálnych dohôd obmedzujúcich hospodársku súťaž.

Spoločným cieľom dotknutých subjektov malo byť podľa PMÚ určenie cien pre ďalší predaj (tzv. RPM, resale price maintenance) v oblasti dodávok a predaja produktov značky Rajo v kategóriách mlieko, maslo, smotana pre koncových spotrebiteľov na území Slovenskej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies