Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Butter 186909_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
4. augusta 2018 11:09 Firmy od SITASITA

Spoločnosť Palma v prvom polroku zvýšila tržby o 6,7 %

Tržby spoločnosti v prvej polovici tohto roka dosiahli objem 10,2 mil. eur. Generálny riaditeľ Palmy Martin Varga potvrdil zámer spoločnosti vrátiť v tomto roku na Slovensko výrobu oleja.

Spoločnosť Palma, a. s., v prvom polroku tohto roka dosiahla tržby v objeme 10,2 mil. eur, čo znamená medziročný nárast o 6,7 %. Ako firma v piatok informovala, v prvom polroku minulého vlani firma vykázala tržby 9,6 mil. eur. „Podarilo sa nám rásť vo všetkých našich kategóriách, najviac sme však posilnili v segmente kozmetiky. Tu evidujeme skok až o 20 %,“ povedal generálny riaditeľ Palmy Martin Varga s tým, že výsledky potvrdzujú udržateľnosť a zdravý vývoj biznisu.

Bratislavská spoločnosť sa podľa jej generálneho riaditeľa posilnila aj v zahraničí. „Paralelne s domácim trhom rozvíjame svoje pôsobenie v Čechách. Rastieme teda aj v exporte,“ uviedol Varga. Potvrdil zámer spoločnosti vrátiť v tomto roku na Slovensko výrobu oleja, pričom ten bude zároveň pre spotrebiteľa novinkou. „V prvej fáze pôjdeme v malých baleniach. Inšpiroval nás k tomuto samotný spotrebiteľ, ktorý si váži kvalitné a osvedčené značky,“ priblížil Varga.

Množstvo noviniek

S novinkami prichádzajú na trh aj v kozmetike pre deti vo veku tri až šesť rokov. „Vzhľadom na to, že ide tiež o domácu výrobu, sme v tomto segmente pre zákazníkov jedinou slovenskou voľbou,“ uzavrel Varga.

Palma dosiahla vlani zisk po zdanení 1,22 mil. eur, pričom v roku 2016 vykázala stratu 811,65 tis. eur. Minuloročný čistý obrat firmy vo výške 21,48 mil. eur bol medziročne vyšší o 4,85 %. Ako vyplýva z údajov v účtovnej závierke spoločnosti za rok 2017, výnosy z hospodárskej činnosti v objeme 36,19 mil. eur vzrástli o 54 %, pridaná hodnota vo výške 1,5 mil. eur sa zvýšila o 3,9 %.

Firma mala ku koncu roka 2017 majetok v objeme 23,64 mil. eur, čo bolo v porovnaní s rokom predtým menej o 596,1 tis. eur. Vlastné imanie vzrástlo o 787 tis. eur na 3,91 mil. eur, majetok krylo na 16,5 %. Záväzky vo výške 19,6 mil. eur klesli o 1,38 mil. eur a na majetku mali podiel 82,9 %.

O spoločnosti

Spoločnosť Palma, a. s., so sídlom v Bratislave bola založená v máji 2012, jej história však siaha do roku 1920. Je najväčšou slovenskou firmou v sektore tukového priemyslu. Zaoberá sa výskumom, vývojom a obchodovaním s rastlinnými olejmi, tukmi na pečenie, rastlinnými tukovými nátierkami, detskou a bytovou kozmetikou. Svoje produkty popri predaji na Slovensku exportuje aj do Českej republiky. Spoločnosť má základné imanie 3,525 mil. eur, jej akcionárom je česká spoločnosť SC Food, Agro & Industrial, a. s., so sídlom v Prahe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies