Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wheat 336661_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
20. júla 2018 18:01 Agro od SITASITA

SPF sa ohradzuje voči tvrdeniam OĽaNO a SaS o jeho nečinnosti

Hnutie OĽaNO a strana SaS podľa Slovenského pozemkového fondu účelovo zavádzajú, pretože fond obviňujú z nečinnosti v oblasti, ktorá nespadá do jeho právomoci.

Slovenský pozemkový fond (SPF) sa ostro ohradzuje voči tvrdeniam hnutia OĽaNO a strany SaS, ktoré odzneli vo štvrtok na tlačovej konferencii. Podľa hovorcu Slovenského pozemkového fondu Martina Kormoša na nej klamlivo a účelovo obvinili SPF a jeho generálnu riaditeľku Adrianu Šklíbovú z nečinnosti vo veci podozrení zo zneužívania, neoprávneného čerpania a netransparentného prideľovania agrodotácií.

„Slovenský pozemkový fond tieto činnosti vykonávať nemôže. Zo zákona nemá žiadnu kompetenciu pri poskytovaní či kontrole oprávnenosti čerpania priamych platieb či dotácií z Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Slovenský pozemkový fond vykonáva správu pozemkov vo vlastníctve SR a nezistených vlastníkov, a tieto pozemky prenajíma žiadateľom podľa zákonom stanovených kritérií. Obvinenia uvedené na tlačovej konferencii sú absolútne nepravdivé,“ uviedol v piatok v zverejnenom stanovisku hovorca SPF Martin Kormoš.

Od poslankyne Remišovej chcú informácie

SPF sa podľa Kormoša zároveň výrazne ohradzuje voči tvrdeniam poslankyne Veroniky Remišovej o tom, že fond disponuje informáciami „o údajnom pripravovanom prenájme pozemkov na východnom Slovensku bez splnenia zákonných podmienok“. Fond podľa svojho hovorcu takýmito informáciami nedisponuje. „SPF týmto vyzýva poslankyňu Veroniku Remišovú, aby fondu poskytla všetky relevantné informácie, na základe ktorých toto tvrdenie uvádza,“ pokračoval Kormoš.

„K snahe o diskreditáciu osoby generálnej riaditeľky fondu Adriany Šklíbovej uvádzame, že za dobu jej pôsobenia od 7. júna 2017 SPF zaviedol viaceré nové projekty vedúce k stransparentneniu a zefektívneniu procesov. Uvedené zmeny ocenila samospráva, farmári, členovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a ďalšie agrárne komory. Informácie uvedené na tlačovej konferencii, ktorými sa snažili zdiskreditovať osobu generálnej riaditeľky SPF, boli opakovane ozrejmené a vyvrátené aj pred poslancami Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie,“ dodal Kormoš.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies