Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Food 2528411_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
22. februára 2018 11:56 Naše potraviny od SITASITA

Slovenskí potravinári sa prvýkrát prezentovali na výstave GULFOOD v Dubaji

Na výstave priamo prezentovalo svoje produkty deväť slovenských potravinárskych firiem, ďalších 18 bolo v Dubaji na podnikateľskej misii.

Tento rok sa prvýkrát v histórii prezentovali slovenskí výrobcovia potravín a nápojov na najväčšej prezentačnej a kontraktačnej výstave potravín a nápojov na svete GULFOOD DUBAI, kde vystavuje svoje produkty viac ako 5 000 spoločností zo 120 krajín sveta. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v tlačovej správe. Na výstave priamo prezentovalo svoje produkty deväť slovenských potravinárskych firiem, ďalších 18 bolo v Dubaji na podnikateľskej misii.

„Ak chcú byť naši potravinári úspešní, bez marketingu a prezentácie to nepôjde. Rozhodli sme sa, že budeme oveľa aktívnejší a budeme pomáhať našim producentom potravín a nápojov prezentovať sa v zahraničí a pomáhať získavať pre nich nové trhy. Do Dubaja sa nám podarilo dostať deväť slovenských potravinárskych firiem, ktoré tam priamo vystavujú. V rámci podnikateľskej misie sme tiež zobrali so sebou zástupcov ďalších 18 firiem, ktorí mali možnosť nadviazať dôležité kontakty. Slovensko síce nemôže konkurovať množstvom produkcie, ale kvalitou potravín určite áno,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Veľtrh formuje budúcnosť potravinárstva

Veľtrh GULFOOD DUBAI 2018 sa koná v termíne od 18. do 22. februára. Na výstave sa prezentujú chute, trendy a inovácie, ktoré sa snažia formovať budúcnosť spotreby potravín a nápojov na celom svete. Národnú expozíciu Slovenskej republiky na veľtrhu organizuje agentúra SARIO v úzkej spolupráci so slovenským agrorezortom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies