Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bottle 2032980_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
1. júna 2018 14:57 Firmy od SITASITA

Skupina MOL kúpila výrobcu minerálnej vody Fonte Viva

Fonte Viva je popredným hráčom na maďarskom trhu s minerálkami.

Medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL kúpila výrobcu maďarskej minerálnej vody Fonte Viva. Transakcia bola ukončená 31. mája a skupina MOL získala Fonte Vivu od zakladateľov tejto spoločnosti. Spoločnosť Fonte Viva vznikla v roku 2002 a dodáva na maďarský trh sýtenú aj nesýtenú minerálnu vodu zo svojich prameňov v maďarskom meste Somogyvár. Informovala o tom v piatok skupina MOL v tlačovej správe.

Akvizícia je podľa medzinárodnej ropnej a plynárenskej spoločnosti plne v súlade s jej stratégiou MOL 2030, ktorej cieľom je aj orientácia na nové investičné príležitosti v strednej a východnej Európe. Skupina MOL bude podľa svojich slov naďalej zásobovať súčasných zákazníkov spoločnosti Fonte Viva, a zároveň podporí jej ďalší rast.

Portfólio MOL

Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Je aktívna vo viac ako 30 krajinách, s 26-tisícovým medzinárodným tímom a s 80-ročnými skúsenosťami v oblasti uhľovodíkov. Portfólio činností spoločnosti zahŕňa aktivity na vyhľadávanie prírodných zdrojov. Skupina MOL prevádzkuje štyri rafinérie, dva petrochemické závody a tiež sieť takmer 2 000 čerpacích staníc.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies