Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Coffee 1281880_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
19. októbra 2018 13:46 Firmy od SITASITA

Reťazec Starbucks predáva 83 kavarní v Európe

Kaviarne vo Francúzsku, v Holandsku, v Belgicku a v Luxembursku preberá mexický reťazec reštaurácií Alsea.

Americká spoločnosť Starbucks, ktorá je najväčším obchodným reťazcom kaviarní na svete, reštrukturalizuje svoje podnikanie v Európe v dôsledku niekoľko rokov trvajúceho oslabovania tržieb. Reťazec predáva 83 kaviarní vo Francúzsku, v Holandsku, v Belgicku a v Luxembursku svojmu dlhoročnému partnerovi, mexickej sieti reštaurácií Alsea. Tento reťazec už prevádzkuje viac ako 900 kaviarní Starbucks v Mexiku a v krajinách Južnej Ameriky.

Stav v Holandsku

Spoločnosť Starbucks zároveň plánuje zatvoriť svoje kancelárie v Amsterdame, čo sa dotkne 186 zamestnancov. Americký reťazec kaviarni si však ponechá pražiareň kávy v Holandsku, ktorá zamestnáva 80 ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies