Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
30. mája 2018 22:05 Firmy od SITASITA

Protimonopolný úrad schválil Karlovarským minerálnym vodám prevzatie PepsiCo v Maďarsku

Skupina KMV by mala čoskoro prevziať aktíva PepsiCo aj v Česku a na Slovensku.

Maďarský protimonopolný úrad udelil skupine Karlovarské minerálne vody (KMV) povolenie na získanie licencie a prevzatie aktív spoločnosti PepsiCo v Maďarsku. Informovala o tom v stredu spoločnosť Karlovarské minerálne vody v tlačovej správe. Skupina ešte v januári 2018 oznámila, že sa stáva výhradným franchisantom a distribútorom nápojov a snackov spoločnosti PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku a odkúpi existujúce podniky PepsiCo v týchto krajinách. Transakcia však musí byť schválená príslušnými protimonopolnými úradmi. Maďarsko teraz akvizíciu povolilo a v Česku a na Slovensku ešte prebiehajú schvaľovacie procesy k prevzatiu príslušných podnikov PepsiCo.

„Som rád, že sme na dobrej ceste, aby sme mohli postupne prebrať jednotlivé podniky Pepsi a verím, že v najbližších mesiacoch dopadnú pozitívne aj schvaľovacie procesy v Českej republike a na Slovensku,“ komentoval posun v transakcii generálny riaditeľ Karlovarských minerálnych vôd Alessandro Pasquale.

Najväčší v strednej Európe

Skupina Karlovarské minerálne vody (KMV) je najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. Svoje produkty v súčasnej dobe KMV vyváža do 20 krajín sveta a ako materská spoločnosť vlastní zahraničné značky minerálnych vôd v Rakúsku a Maďarsku. Spoločnosť KMV je v Maďarsku od roku 2015 lídrom na trhu prírodných minerálnych vôd prostredníctvom spoločnosti Szentkirályi – Kékkúti Mineral Water Kft.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies