Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/AP
15. novembra 2016 15:36 Firmy od vPotravinarstve.skSITA

Produkcia potravín v Sýrii je rekordne nízka, upozorňuje OSN

Dve agentúry Organizácie Spojených národov varovali, že produkcia potravín v Sýrii dosiahla rekordne nízku úroveň.

Upozornili, že v krajine, ktorá sa už vyše päť rokov zmieta v ozbrojenom konflikte, môže táto situácia prinútiť opustiť svoje domovy ďalších ľudí.

Časti sýrskych výrobcov potravín hrozí, že prestane hospodáriť

Svetový program pre výživu (WFP) a Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) vo svojom spoločnom vyhlásení varovali, že časť sýrskych výrobcov potravín by mohla kvôli nárastu cien, nepriaznivému počasiu, celkovej nestabilite v krajine a nedostatku hnojív a osív prestať hospodáriť.

WFP a FAO tiež informovali, že plochy osiate v poľnohospodárskej sezóne 2015-16 boli rozlohou doteraz najmenšie, a to tak v oblastiach, ktoré má pod kontrolou vláda, ako aj v Kurdmi obývaných regiónoch a v zónach ovládaných protivládnymi povstalcami.

80 percent sýrskych domácností pociťuje nedostatok potravín

Informácie o stave v oblastiach, ktorých sa zmocnila extrémistická organizácia Islamský štát, k dispozícii nie sú, uviedla hovorkyňa WFP Bettina Lüscherová.

Regionálny predstaviteľ FAO v Sýrii Abdassalám uld Ahmad dodal, že 80 percent domácností v Sýrii pociťuje nedostatok potravín alebo peňazí na ich nákup.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies