Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bakery 737476_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
8. februára 2018 12:18 Naše potraviny od SITASITA

Slovenskí pekári sa spojili do jednej organizácie

Prostredníctvom spoločnej organizácie – Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov, chcú slovenskí pekári dosiahnuť silnejšiu pozíciu v rokovaniach s vládou i odberateľmi.

Slovenskí pekári sa spojili do jednej organizácie – Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov. Prostredníctvom zlúčenej organizácie chcú posilniť svoju pozíciu pri rokovaniach s vládou, odberateľmi, dodávateľmi či Bruselom. Informoval o tom samotný novo rozšírený zväz v tlačovej správe. Dôvodom zlúčenia je aktuálna nepriaznivá situácia v pekárenskom sektore.

Desaťročia sa slovenskí pekári združovali v štyroch organizáciách, a to v spomínanom Slovenskom zväze pekárov, cukrárov a cestovinárov, Cechu pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, Cechu pekárov a cukrárov východného Slovenska a v Únii priemyselných pekárov SR. Odteraz bude Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov po novom zastupovať drvivú väčšinu pekárenského sektora na Slovensku.

„Zväzy fungovali samostatne, aj keď nám všetkým išlo v konečnom dôsledku o to isté, o budovanie dobrého mena slovenského pekárstva a záchranu tohto tradičného remesla. Dlhé mesiace sme rokovali, kým sme dospeli k jednoznačnému záveru: stovky pekárov z týchto rozdrobených organizácií sa spoja do jednej – Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov“, konštatoval Vojtech Gottschall, predseda Rady pekárov a cukrárov Slovenska, ktorá koordinuje činnosť pekárenských organizácií.

Spojením chcú bojovať za lepšie podmienky

Prostredníctvom účasti v jednej silnej organizácii chcú pekári spoločne vzdelávať ľudí, podnikať kroky na opätovné oživenie tradícií slovenského pekárstva, zachrániť trh pred dovozom pečiva zo zahraničia, spomaliť rýchly trend rastu dopekaného pečiva a zároveň jednotne vystupovať s požiadavkami smerovanými či už vláde, Bruselu, dodávateľom alebo odberateľom.

„História nám ukázala, že keď sme sa združovali v silných spolkoch, dokázali sme viac. Chceme spoločne bojovať za lepšie podmienky. Najnovšie budeme nástojiť, aby sa vláda začala zaoberať úpravou zákona o cenách, ktorý má byť pre nás a našich odberateľov smerodajný pri rokovaniach o odbytových cenách našich výrobkov,“ dodal Gottschall.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies