Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bottle 2032980_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
12. júna 2018 15:44 Firmy od SITASITA

PMÚ začal správne konanie pri koncentrácii na trhu s distribúciou nealko nápojov

Koncentrácia spočíva v získaní nepriamej výlučnej kontroly spoločnosťou Karlovarské minerální vody nad niektorými podnikateľmi z oblasti výroby a distribúcie nealkoholických nápojov a snackov v SR, ČR a Maďarsku.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ), odbor koncentrácií, začal správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá spočíva v získaní nepriamej výlučnej kontroly spoločnosťou Karlovarské minerální vody nad firmami PEPSICO CZ, PEPSI-COLA SR a hlavnými zložkami podnikania podnikateľa Fővárosi Ásványvíz – és Üdítőipari Zártkörűen Működő Részvénytársaság a nad ich aktivitami výroby a/alebo distribúcie nealkoholických nápojov a snackov na území SR, ČR a Maďarska na základe licencií. Informoval o tom v utorok PMÚ v tlačovej správe. Na Slovensku sa to týka značiek PEPSI, PEPSI-COLA, MIRINDA, GATORADE, 7-UP, Lipton a snackov Lays a Cheetos.

Firmy môžu predložiť svoje pripomienky

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu teraz predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám. „Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uviedol v správe PMÚ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies