Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Huge 52948_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
4. mája 2018 19:16 Agro od SITASITA

Piatkových protestov farmárov sa zúčastnilo na cestách 400 traktorov a sto áut

Na verejných zhromaždeniach Za slušné slovensko sa taktiež v piatok čítal list farmárov, ktorým vysvetľujú, prečo opäť vyšli s traktormi na cesty.

Piatkového protestu farmárov, ktorým upozorňujú na dlhodobo neriešené problémy v poľnohospodárstve, sa na slovenských cestách zúčastnili stovky traktorov a osobných vozidiel. Pre agentúru SITA to potvrdila Lucia Gallová z Vidieckej platformy. Ako dodala, na 19 trasách sa od 14:00 do 16:00 pohybovalo zhruba 400 traktorov a sto osobných automobilov, ktoré takisto podporovali protest farmárov.

Na verejných zhromaždeniach Za slušné slovensko sa taktiež v piatok čítal list farmárov, ktorým vysvetľujú, prečo opäť vyšli s traktormi na cesty. Zopakovali v ňom aj svoje požiadavky voči vláde a štátnym úradom a hovoria, že vo svojich protestoch mienia pokračovať. „Prosíme vás aby ste nám tolerovali aj prípadné ďalšie patálie. Pretože my v svojich protestoch budeme pokračovať ďalej,“ uviedol na proteste v Prešove farmár z okolia Košíc František Oravec.

Problémom nečinnosť štátnych orgánov

Problém vidia predovšetkým v nečinnosti vládny a štátnych orgánov. „Poľnohospodárstvu vládne ministerka, ktorú treba nútiť k tomu čo je jej povinnosťou. V polícii pracuje mnoho ľudí, ktorí nás pred gaunermi nechránia, ale naopak im neraz aj pomáhajú. Minimálne svojou nečinnosťou. Aj v týchto dňoch sú farmári vystavovaní zastrašovaniu, fabrikovaniu falošných dôkazov, ktoré majú byť proti nim použité,“ dodal Oravec.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies