Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vietnam 2987677_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
6. decembra 2018 23:20 Agro od SITASITA

Parlament zvolil ďalších troch členov Rady SPF na návrh pôdohospodárskeho výboru

Miroslav Masarik, Milan Roman a Jana Ujová doplnili v Rade Slovenského pozemkového fondu na návrh pôdohospodárskeho výboru už zvoleného Dalibora Steindla a ďalších šiestich členov Rady na základe návrhu vlády SR.

Poslanci NR SR vo štvrtok v tajnom hlasovaní zvolili ďalších troch členov rady SPF na návrh Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Ešte na októbrovej schôdzi parlamentu bol zvolený na návrh pôdohospodárskeho výboru za člena Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF) Dalibor Steindl, teraz ho doplnil Miroslav Masarik, Milan Roman a Jana Ujová.

Predtým bolo zvolených 7 členov

Národná rada SR rovnako ešte v októbri na svojej 35. schôdzi ako Dalibora Steindla zvolila šiestich členov Rady Slovenského pozemkového fondu, navrhovaných vládou – Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza. Po opakovanom tajnom hlasovaní a doplnení o troch členov na návrh pôdohospodárskeho výboru je tak Rada SPF skoro kompletná – ešte môže byť zvolený jeden člen na základe návrhu výboru, ale už môže vykonávať naplno svoju činnosť. Doteraz jej v súlade so zákonom na plnú činnosť chýbala zvolená nadpolovičná väčšina členov navrhovaných výborom, t.j. minimálne traja takíto členovia.

O Rade SPF

Rada Slovenského pozemkového fondu je orgán, ktorý kontroluje činnosť a hospodárenie pozemkového fondu. Rada Slovenského pozemkového fondu má jedenásť členov, ktorých volí a odvoláva Národná rada Slovenskej republiky, a to šiestich členov na návrh vlády Slovenskej republiky a piatich členov na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do Národnej rady Slovenskej republiky, na návrh Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies