Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Olive oil 356102_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
8. augusta 2018 13:52 Firmy od SITASITA

PALMA opäť rozbieha výrobu oleja na Slovensku

Slovenský olej by sa na pultoch obchodov mohol naplno objaviť v októbri, prvé návozy začínajú už tento mesiac.

Spoločnosť PALMA opäť začína výrobu olejov na Slovensku. „Potvrdzujeme verejne prezentovaný zámer vrátiť na Slovensko výrobu oleja pod značkou PALMA. Prvé návozy plánujeme už tento mesiac. Zatiaľ pôjde o testovacie obdobie,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Martin Varga.

Na pultoch obchodov by sa oleje zo slovenskej produkcie mali naplno objaviť v októbri. „Ako prvé dostali u nás zelenú špeciálne, za studena lisované oleje. Ide o slovenské suroviny, nakoľko máme v týchto komoditách u nás bohatú tradíciu,“ doplnil Varga.

Ku kozmetike a tukom na pečenie vyrábaným na Slovensku tak spoločnosť PALMA pridáva aj olej, podľa Vargu pôjde o makový, orechový a tekvicový olej. „Z hľadiska bezpečnosti, kvality ale aj ochrany životného prostredia sú pre spotrebiteľa domáce potraviny najlepšou voľbou. Vyššia prepravná vzdialenosť vždy zvyšuje riziko nekvality. Som rád, že si náš spotrebiteľ začína intenzívne všímať pôvod potravín a dáva prednosť osvedčeným značkám,“ uzatvoril Varga.

O spoločnosti 

PALMA, a.s. je najväčšou slovenskou spoločnosťou v sektore tukového priemyslu. Spoločnosť vykázala za prvý polrok tohto roka tržby 10,2 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 6,7 %. Tržby spoločnosti v prvom polroku 2017 predstavovali 9,6 mil. eur. Predmetom jej činnosti je výskum, vývoj a obchodovanie s rastlinnými olejmi, tukmi na pečenie, rastlinnými tukovými nátierkami, detskou a bytovou kozmetikou. Tradícia spoločnosti siaha do roku 1920. Okrem Slovenska exportuje firma svoje produkty aj do Českej republiky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies