Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
32260829_10208885587095792_9210626128698408960_n.jpg
Foto: vpotravinarstve.sk
11. mája 2018 14:24 Agro od SITASITA

Opozícia začala zbierať podpisy na odvolanie Gabriely Matečnej

Predseda SaS Richard Sulík vyhlásil, že podpisy vyzbiera opozícia veľmi rýchlo, nakoľko má v odvolávaní Gabriely Matečnej jednotný názor.

Opozícia začala zbierať podpisy na odvolanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej z jej funkcie. Dôvodmi na demisiu ministerky majú byť problémy s agrodotáciami, ignorovanie požiadaviek farmárov a osobné zlyhávanie ministerky Matečnej v súčasnej funkcii alebo pri jej predchádzajúcom pôsobení na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Informovali o tom v piatok na tlačovom brífingu spoločne predseda SaS Richard Sulík, predseda Sme rodina Boris Kollár a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

„Za posledné obdobie vyplávalo obrovské množstvo špiny na povrch v agrosektore a za mnohými týmito kauzami je Gabriela Matečná. Či už z jej pôsobenia na Slovenskom pozemkovom fonde, alebo dnes ako ministerka pôdohospodárstva. Ministerka na zlú situáciu, ktorá sa tu v pôdohospodárstve deje, vôbec nereaguje. Gabriela Matečná nemá čo robiť vo svojej funkcii a jej zlyhania vo funkcii sú mnohonásobné,“ povedal v piatok Richard Sulík.

Opozícia che akékoľvek odstúpenie

Na mimoriadnej schôdzi, ktorá bude zvolaná po zozbieraní podpisov, chce opozícia dosiahnuť odstúpenie, odvolanie alebo vyslovenie nedôvery ministerke Matečnej. „Drobní farmári dnes zažívajú, čo znamená organizovaná mafia. Podali desiatky trestných oznámení a orgány činné v trestnom konaní im nepomohli. Ak toto chceme zmeniť, ľudia ako pani Matečná nemôžu pôsobiť ďalej vo svojej funkcii. Preto sa pridávame za jej odvolanie,“ informoval predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Opozícia súčasnej ministerke pôdohospodárstva v piatok na spoločnom brífingu vyčítala najmä kauzy s agrodotáciami, prideľovaním pozemkov či neschopnosť riešiť skutočné problémy slovenských farmárov. „Ministerka nepomáha farmárom, ale svojim ľuďom. To sme mohli vidieť aj pri dnes uverejnenej dotácii na rybník pre oligarchu Beljajeva, pri ktorej ostalo 56 poctivých farmárov bez dotácie. Ministerka Matečná nemá na svojom poste čo robiť a žiadam Andreja Danka, aby na tento post dal konečne normálnu nomináciu,“ dodal v piatok Igor Matovič.

Ministerstvo zvolá tlačovú konferenciu

Ministerstvo pôdohospodárstva v reakcii na tlačový brífing opozície uviedlo, že ministerka Gabriela Matečná vzhľadom na plánovanú zahraničnú pracovnú cestu bude na opozičné vyhlásenia reagovať budúci týždeň na tlačovej konferencii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies