Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
32293692_10208885587735808_3567440294649528320_n.jpg
Foto: vpotravinarstve.sk
11. mája 2018 14:21 Agro od SITASITA

OĽaNO upozornilo na ďalšie pochybné prerozdelenie eurofondov v agrorezorte

Ministerstvo pôdohospodárstva malo podľa poslancov za hnutie OĽaNO pred týždňom schváliť dotáciu vo výške 330 tisíc eur na výstavbu rybníka pri dome podnikateľa Alexeja Beljajeva.

Predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Veronika Remišová a poslanec NR SR za OĽaNO Martin Fecko v piatok informovali o ďalšom podozrivom dodatočnom prerozdelení eurofondov z výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV), ktorá bola uzavretá ešte v roku 2015. Ministerstvo malo podľa nich pred týždňom schváliť dotáciu vo výške 330 tisíc eur na výstavbu rybníka pri dome podnikateľa Alexeja Beljajeva, ktorého poslanci za OĽaNO označili za známeho oligarchu. Podnikateľovi mala byť dotácia pridelená na rozvoj vidieka – výstavbu rybníka, pri ktorého realizácii vyčíslil náklady na viac ako 600 tisíc eur v žiadosti pre MPRV, no už o dva mesiace v oznámení okresnému úradu uviedol náklady len 78 tisíc eur.

Peniaze idú súkromníkom nie farmárov, tvrdí OĽaNO

„Dnes sa objavila ďalšia podivná zmluva z výzvy ministerstva pôdohospodárstva. V nej išlo o výstavbu rybníka pre známeho podnikateľa. Agrorezort túto výstavbu podporí sumou 330 tisíc eur. Rybník sa nachádza v obci Važec, neďaleko nadštandardného rodinného domu podnikateľa Beljajeva. Beljajev v žiadosti zaslanej ministerstvu uviedol, že chce rybníkom podporiť rozvoj cestovného ruchu a celkovú investíciu odhaduje na 600 tisíc eur, no už o dva mesiace neskôr píše v oznámení okresnému úradu, kde náklady vyčísľuje len na 78 tisíc eur. Celý svoj rozpočet násobil koeficientom štyri a považujem to za nehoráznu drzosť. Z našich peňazí prispievame iba na rozvoj súkromníka, nie vidieka,“ konštatovala Veronika Remišová.

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO v piatok pre podozrenia z netransparentného dodatočného prerozdeľovania financií vyzvala ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú, aby pri predmetných zmluvách dodatočne zverejnila bodové hodnotenie projektov, ich popis a mená vykonávateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies