Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pixabay.com
15. novembra 2016 16:26 Firmy od vPotravinarstve.skSITA

Obchodníci a dodávatelia chcú zlepšiť vzájomné vzťahy

Obchodníci a dodávatelia, ktorí pôsobia na Slovensku, chcú zlepšiť vzájomné vzťahy.

Zástupcovia Potravinárskej komory Slovenska (PKS) spolu so Slovenskou alianciou moderného obchodu (SAMO) preto založili spoločnú národnú platformu s názvom Iniciatíva pre férový obchod, ktorá by mala prípadné spory riešiť férovým a transparentným spôsobom. Informovala o tom PKS.

Len dialóg môže zaručiť korektné vzťahy

„Medzi dodávateľmi a obchodníkmi už z podstaty ich podnikania existuje isté prirodzené napätie. To však nemôže brániť tomu, aby mali korektné vzťahy postavené na rešpekte a úcte k formálnym i nepísaným pravidlám,“ povedal prezident PKS Daniel Poturnay. Podľa predsedníčky SAMO Kataríny Fašiangovej len vzájomný dialóg môže zaručiť korektné vzťahy.

Ako ďalej komora uviedla, iniciatívu založilo na celoeurópskej úrovni osem veľkých združení zastupujúcich veľkoobchodníkov a maloobchodníkov, výrobcov, spracovateľov, spotrebné družstvá i obchodníkov s farmárskymi produktmi.

Cieľom iniciatívy sú férové obchodné praktiky

Jej cieľom je podporovanie a presadzovanie férových obchodných praktík v potravinárskom dodávateľskom reťazci a celková zmena kultúry vo vzťahoch medzi jednotlivými článkami.

Obe zakladajúce organizácie chcú v rámci fungovania tejto platformy osloviť ďalšie dodávateľské a obchodné združenia a organizácie, prípadne individuálne firmy, ktoré by mali záujem na projekte spolupracovať, uzavrela PKS.

Potravinárska komora Slovenska je záujmové združenie, ktoré sa zaoberá podporou rozvoja legislatívy, konkurencieschopnosti, priemyslu, ochrany spotrebiteľa a životného prostredia. Na Slovensku pôsobí od roku 2002 a združuje 47 členov.

SAMO združuje spoločnosti obchodu, ktoré na Slovensku v súčasnosti prevádzkujú 610 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok. Členovia SAMO od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu doteraz preinvestovali spolu viac ako 2,5 miliardy eur, bez úľav v rámci štátnej pomoci. V súčasnosti spolu zamestnávajú viac ako 26 tisíc ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies