Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Field 2468835_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
5. júla 2018 19:28 Agro od SITASITA

Nemeckí farmári očakávajú pokles úrody obilia takmer o pätinu

Podľa šéfa nemeckého združenia farmárov Joachima Rukwieda sú tohtoročné podmienky „extrémne“, osobitne v spolkovej krajine Brandenbursko, ktorá sa považuje za obilnicu Nemecka.

Nemeckí farmári očakávajú v tomto roku slabú úrodu v dôsledku dlhotrvajúceho sucha. Šéf nemeckého združenia farmárov Joachim Rukwied vo štvrtok povedal, že úroda obilia pravdepodobne bude v objeme 41 mil. ton, čo v porovnaní s minulým rokom bude pokles takmer o 20 percent. Rukwied označil tohtoročné podmienky za „extrémne“, osobitne v spolkovej krajine Brandenbursko na severovýchode, ktorá sa považuje za obilnicu Nemecka.

Vysoké teploty škodia

Šéf nemeckých farmárov uviedol, že veľmi krátka jar a rekordné teploty v máji spôsobili, že mnohé plodiny sa riadne nerozvinuli. Podľa vedcov veľká časť Európy môže v dôsledku klimatických zmien v nadchádzajúcich desaťročiach očakávať rast priemerných teplôt.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies