Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Eduard Heger Foto: SITA/Diana Černáková
24. mája 2018 21:29 Agro od SITASITA

Matečná svojím konaním ohrozuje budúce zdroje pre Slovensko na regionálny rozvoj, tvrdí Heger

Pri súčasnom stave rozdeľovania európskych prostriedkov v agrorezorte na Slovensku môžu byť ďalšie zdroje z EÚ pre krajinu ohrozené, povedal poslanec z OĽaNO Eduard Heger.

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná svojím konaním ohrozuje budúce zdroje pre Slovensko na regionálny rozvoj. Uviedol to opozičný poslanec za OĽaNO Eduard Heger ako posledný písomne prihlásený v rozprave na 32. mimoriadnej schôdzi NR SR, na ktorej opozícia ministerku Matečnú odvoláva z funkcie. Do následnej ústnej rozpravy sa prihlásilo osem poslancov.

Eduard Heger v pléne pripomenul poslancom NR SR bod číslo päť z návrhu opozície na vyslovenie nedôvery Gabriele Matečnej, ktorý hovoril práve o ohrození budúcich zdrojov na regionálny rozvoj. „Eurofondy môžu byť a veríme, že budú, obrovským impulzom na rozvoj našej krajiny, no len v prípade, ak sa využívajú na rozvoj našej krajiny. Časť verejných zdrojov však u nás bola v poslednej dobe zneužitá. Bude obrovskou škodou, ak pre pár gaunerov nedostanú poctiví farmári peniaze,“ uviedol Eduard Heger.

Budúce podpory sú podľa Hegera ohrozené

Opozičný poslanec Eduard Heger v pléne informoval, že Slovensko má vyčlenené od Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) na najbližšie obdobie 2,1 miliardy eur, čo je na osobu 386 eur. Česi majú z tohto fondu 3,7 miliardy eur, na osobu 352 eur a Poliaci 13,6 miliardy eur, čo na osobu predstavuje 387 eur. „V rámci európskych fondov sa môžu všetky kauzy a krivdy v agrosektore SR, ktoré sa tu dejú a robia nám v zahraničí hanbu, veľmi negatívne prejaviť do ďalšieho rozhodovania európskych komisárov, ktorí môžu všetky tieto zlyhania zohľadňovať. Sumy, ktoré v budúcnosti dostaneme, môžu byť ohrozené, keďže sa ukazuje, že s týmito fondami nevieme zaobchádzať zodpovedne,“ dodal Eduard Heger.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies