Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Harvest 2526322_960_720.jpg
Foto: Pixabay.com
30. januára 2018 14:33 Agro od SITASITA

Matečná a Kažimír sa dohodli na podpore zelenej nafty

Pri aplikácii projektu nepôjde o automatickú celoplošnú dotáciu, ale o podporu odvetví poľnohospodárstva, ktoré sú náročné na pestovateľské postupy.

Projekt zelenej nafty na podporu poľnohospodárskej prvovýroby sa posúva do realizačnej fázy. Dohodli sa na tom v utorok ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná a minister financií Peter Kažimír. Pri aplikácii projektu nepôjde o automatickú celoplošnú dotáciu, ale o podporu odvetví poľnohospodárstva, ktoré sú náročné na pestovateľské postupy, ako je špeciálna a špecializovaná rastlinná výroba a špeciálna živočíšna výroba.

Zelená nafta má pomôcť niekoľkým funkciám poľnohospodárstva

Očakávaným efektom projektu okrem udržania prvovýroby je predpokladané zvýšenie zamestnanosti v regiónoch, ako aj zvýšenie potravinovej sebestačnosti a bezpečnosti.

“Sledujeme tým udržanie prvovýroby na Slovensku, zníženie vývozu kľúčových komodít, a tým aj zníženie salda zahraničného obchodu. Pomôžeme konkurencieschopnosti našich producentov potravín, a tiež očakávame vyšší podiel domácich potravín na pultoch obchodov,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná po rokovaní s ministrom financií Petrom Kažimírom.

“Projekt zelenej nafty pomôže tiež tomu, čomu hovoríme verejnoprospešné funkcie poľnohospodárstva, ako napríklad úrodnosť pôdy, vododržnosť, dobrá klíma, zmiernenie následkov sucha a zabránenie erózii pôdy,“ dodala Matečná.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies