Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hydinovafarma.jpg
Pixabay.com
15. novembra 2016 15:10 Naše potraviny od vPotravinarstve.skSITA

V Maďarsku potvrdili výskyt vtáčej chrípky

Na juhu Maďarska v Békešskej župe objavili minulý týždeň nákazu vtáčou chrípkou.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) preto v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou preventívne odoberá vzorky a vykonáva kontroly aj na Slovensku. Nákaza u nás preukázaná nebola. Informovalo o tom MPRV.

Utratili 9 000 moriek

Maďarský Národný úrad pre bezpečnosť potravín informoval, že na farme v Békešskej župe museli utratiť deväťtisíc moriek, pretože jeho laboratóriá potvrdili výskyt patogénneho vírusu vtáčej chrípky H5N8.

Maďarský rezort poľnohospodárstva bezodkladne prijal všetky nutné opatrenia, aby sa nákaza nešírila ďalej, uviedlo MPRV. Tamojšie ministerstvo zdôraznilo, že v súvislosti s uvedeným vírusom sa ešte nikdy neobjavilo ochorenie človeka.

Dovoz hydiny a výrobkov z Maďarska zakázali

Ako ďalej agrorezort uviedol, cez európsky rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá bol zakázaný dovoz živej hydiny a hydinárskych výrobkov z Maďarska. MPRV zároveň vyzvalo chovateľov, aby dodržiavali biologickú ochranu chovov, aby sa tak zabránilo kontaktu s divo žijúcimi vtákmi, ktoré v súčasnosti migrujú Európou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies