Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Huge 52948_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
2. júla 2018 14:44 Agro od SITASITA

Farmári vítajú záujem premiéra o návštevu fariem na východe SR, poslali mu otvorený list

V liste požadujú farmári od premiéra okrem iného čo najrýchlejšie zverejneniu dátumu jeho návštevy fariem na východnom Slovensku.

Slovenskí farmári minulý piatok adresovali otvorený list predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu, v ktorom reagovali na jeho verejne deklarovaný záujem osobne navštíviť východoslovenských farmárov a informovať sa o ich problémoch. Farmári v otvorenom liste iniciatívu premiéra vítajú a navrhli mu farmy, ktoré by mal navštíviť. Zároveň premiéra žiadajú o urýchlené zverejnenie dátumu jeho návštevy fariem na východe Slovenska tak, aby sa na ňu vedeli pripraviť. Informovala o tom v pondelok Iniciatíva poľnohospodárov v tlačovej správe.

Farmári v liste vyčítali premiérovi Petrovi Pellegrinimu, že sa s nimi nestretol osobne v Bratislave a ani predtým, no jeho záujem o stretnutie na východe Slovenska vítajú. „Aj keď sme niekoľko týždňov márne čakali na stretnutie, ktoré ste nám prisľúbili a nenašli si na nás čas ani v Bratislave, kedy sme za Vami prišli osobne na našich traktoroch, vítame Vašu iniciatívu vyraziť na východné Slovensko a osobne spoznať problémy malých a stredných poľnohospodárov,“ uviedla Iniciatíva poľnohospodárov v otvorenom liste predsedovi vlády.

Problémy sa týkajú všetkých farmárov

Farmári v liste ďalej upozornili, že ich problémy sa netýkajú len poľnohospodárov východoslovenského regiónu, ale poľnohospodárov zo všetkých kútov Slovenska. Na stretnutí s premiérom teda požadujú aj účasť farmárov z ostatných regiónov. „Navrhujeme, aby sa stretnutia na východnom Slovensku zúčastnili všetci zástupcovia poľnohospodárov, ktorí prišli do Bratislavy. Ponúkame Vám, aby sa toto rokovanie uskutočnilo na hospodárskom dvore Gyňov súkromne hospodáriaceho roľníka Františka Oravca. Na ňom budeme prezentovať okruhy problémov, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé regióny. Zároveň Vám navrhujeme návštevu malých a stredných poľnohospodárov, ktorí najviac trpia systémovými problémami v poľnohospodárstve,“ pokračovali farmári v liste.

Upresnenie termínu

Farmári odporučili premiérovi šesť fariem v okolí Košíc a Michaloviec, ktoré by mal navštíviť. Zároveň požiadali predsedu vlády o zverejnenie termínu, kedy sa s nimi na východe Slovenska stretne. „Veríme, že naše stretnutie bude konštruktívne a pomôže hľadať riešenia, ktoré prispejú k náprave systémových problémov v poľnohospodárstve a v rozvoji vidieka. Prosíme Vás o stanovenie termínu Vašej návštevy východného Slovenska. Nakoľko sa na ňu potrebujeme adekvátne pripraviť, prosíme Vás aby ste nám ho oznámili už začiatkom budúceho týždňa,“ dodali v liste z piatka farmári.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies