Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Huge 52948_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
22. júna 2018 17:22 Agro od SITASITA

Farmári dosiahli, čo chceli, v piatok večer po proteste opustia Bratislavu

Opozícia aj mimoparlamentné politické strany v piatok podpísali Memorandum o reforme poľnohospodárstva. Farmári tak podľa predstaviteľa Iniciatívy poľnohospodárov Patrika Magdoška dosiahli, čo chceli a večer opúšťajú Bratislavu po pochode Za slušné Slovensko, ktorého sa zúčastnia.

Protestujúci farmári v Bratislave v piatok predstavili svoje Memorandum o reforme poľnohospodárstva. Na spoločnú diskusiu o tomto dokumente pozvali všetky koaličné, opozičné aj mimoparlamentné strany okrem ĽSNS. Nikto zo zástupcov vlády sa rokovania nezúčastnil, no celá opozícia aj najväčšie mimoparlamentné strany vyjadrili memorandu podporu a podpísali ho. Nespokojní farmári tak po spoločnom rokovaní skonštatovali, že dosiahli, čo chceli a po pochode Za slušné Slovensko v piatok večer opustia Bratislavu. Informoval o tom po spoločnom rokovaní s politikmi predstaviteľ Iniciatívy poľnohospodárov Patrik Magdoško.

Splnený cieľ

„Momentálne sme dosiahli cieľ, ktorí sme chceli dosiahnuť protestom. Spísanie memoranda a jeho podpis opozičnými a mimoparlamentnými politikmi považujeme za splnenie cieľa protestu. To, ako sa vláda dnes zachovala k tomuto dokumentu a účasti na rokovaní, jasne definovalo jej postoj k nám. Svoj názor na vládu SR vyjadríme dnes na pochode Za slušné Slovensko. Po tomto pochode posielam protestujúcich chlapov na žatvu, teda domov,“ uviedol v piatok Magdoško.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies