Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Harvest 2526322_960_720.jpg
Foto: Pixabay.com
30. januára 2018 14:33 Agro od SITASITA

Matečná a Kažimír sa dohodli na podpore zelenej nafty

Pri aplikácii projektu nepôjde o automatickú celoplošnú dotáciu, ale o podporu odvetví poľnohospodárstva, ktoré sú náročné na pestovateľské postupy.

Projekt zelenej nafty na podporu poľnohospodárskej prvovýroby sa posúva do realizačnej fázy. Dohodli sa na tom v utorok ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná a minister financií Peter Kažimír. Pri aplikácii projektu nepôjde o automatickú celoplošnú dotáciu, ale o podporu odvetví poľnohospodárstva, ktoré sú náročné na pestovateľské postupy, ako je špeciálna a špecializovaná rastlinná výroba a špeciálna živočíšna výroba.

Zelená nafta má pomôcť niekoľkým funkciám poľnohospodárstva

Očakávaným efektom projektu okrem udržania prvovýroby je predpokladané zvýšenie zamestnanosti v regiónoch, ako aj zvýšenie potravinovej sebestačnosti a bezpečnosti.

“Sledujeme tým udržanie prvovýroby na Slovensku, zníženie vývozu kľúčových komodít, a tým aj zníženie salda zahraničného obchodu. Pomôžeme konkurencieschopnosti našich producentov potravín, a tiež očakávame vyšší podiel domácich potravín na pultoch obchodov,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná po rokovaní s ministrom financií Petrom Kažimírom.

“Projekt zelenej nafty pomôže tiež tomu, čomu hovoríme verejnoprospešné funkcie poľnohospodárstva, ako napríklad úrodnosť pôdy, vododržnosť, dobrá klíma, zmiernenie následkov sucha a zabránenie erózii pôdy,“ dodala Matečná.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...